جاذبه های گردشگری شهر ساحلی لانگ بیچ + راهنمیای جامع

لانگ بیچ یا همان ساحل طولانی در شهر ایسکله، قبرس شمالی واقع شده است. این شهر در شمال شرقی جزیره قبرس قرار دارد و حدود 30 کیلومتر با شهر گیرنه فاصله دارد. ساحل طولانی حدود 25 کیلومتر طول دارد و یکی از طولانی ترین سواحل در قبرس است. لانگ بیچ در ابتدا یک روستای ماهیگیری کوچک بود. در دهه 1970، این روستا به یک مقصد گردشگری محبوب تبدیل شد و به سرعت رشد کرد.همچنین این شهر در امتداد دریای مدیترانه و در نزدیکی شهر فاماگوستا واقع شده است و به دلیل دارا بودن ساحل شنی سفید و آب های فیروزه ای خود به شهرت رسیده است. این شهر همچنین دارای امکانات گردشگری متنوعی از جمله هتل ها، رستوران ها، کافه ها، فروشگاه ها و جاذبه های تاریخی و فرهنگی است.

 

فرهنگ مردم لانگ بیچ قبرس شمالی

فرهنگ مردم در لانگ بیچ، ترکیبی از فرهنگ های ترکی، اروپایی و مدیترانه ای است. مردم این منطقه مردمی مهمان نواز و دوست داشتنی می باشند که همیشه مشتاق آشنایی با افراد جدید هستند. اگر قصد سفر و یا مهاجرت به قبرس از طریق قبرس ویزا را دارید بهتر است با شهرهای مهم این کشور مانند لانگ بیچ آشنا شوید. برخی از آداب و رسوم و سنت های رایج در لانگ بیچ قبرس شمالی عبارتند از:
احترام به بزرگترها: در فرهنگ ترکی، احترام به بزرگترها بسیار مهم است. افراد جوان همیشه باید در حضور بزرگترها با احترام رفتار کنند.
مهمان نوازی: مردم قبرس شمالی مردمی مهمان نواز اند و همیشه مشتاق پذیرایی از مهمانان خود هستند. اگر به خانه یک خانواده قبرسی دعوت شدید، انتظار یک استقبال گرم و پذیرایی با بهترین غذاها و نوشیدنی ها را داشته باشید.
شادی و سرگرمی: مردم قبرس شمالی مردمی شاد و سرزنده اند و از زندگی لذت می برند. آنها همیشه مشتاق جشن گرفتن و لذت بردن از زمان خود با خانواده و دوستان هستند.

long beach northern cyprus

تاریخ لانگ بیچ به چه زمانی برمی گردد

تاریخ لانگ بیچ به قرن ها قبل باز می گردد. این شهر در ابتدا توسط فنیقی ها و سپس توسط یونانی ها و رومی ها سکونت داده شد. در قرون وسطی، لانگ بیچ بخشی از امپراتوری بیزانس بود که در سال 1571، لانگ بیچ توسط امپراتوری عثمانی فتح شد و تا سال 1974 تحت کنترل عثمانی ها و سپس ترکیه قرار داشت.لانگ بیچ در یک منطقه کوهستانی قرار دارد. شهر توسط رشته کوه های کارپاس احاطه شده است. این کوه ها مناظر خیره کننده ای از دریای مدیترانه ارائه می دهند.

آب و هوای لانگ بیچ چگونه است؟

لانگ بیچ دارای آب و هوای مدیترانه ای است. در ماه های تابستان، از ژوئن تا آگوست، دمای هوا به طور متوسط بین 27 تا 32 درجه سانتیگراد (81 تا 90 درجه فارنهایت) متغیر است. آب دریا نیز در این زمان گرم است و دمای آن به طور متوسط بین 25 تا 28 درجه سانتیگراد (77 تا 82 درجه فارنهایت) است.
در ماه های زمستان، از دسامبر تا فوریه، دمای هوا به طور متوسط بین 15 تا 18 درجه سانتیگراد (59 تا 64 درجه فارنهایت) متغیر است. آب دریا نیز در این زمان خنک تر است و دمای آن به طور متوسط بین 17 تا 20 درجه سانتیگراد (62 تا 68 درجه فارنهایت) است.
میزان بارندگی در لانگ بیچ نسبتاً کم است. در سال، به طور متوسط حدود 500 میلی متر (20 اینچ) باران می بارد. بیشترین میزان بارندگی در ماه های زمستان رخ می دهد.
در واقع، آب و هوای لانگ بیچ برای تفریح در ساحل در تمام طول سال مناسب است. در تابستان، هوا گرم و خشک است و آب دریا نیز گرم است. در زمستان، هوا معتدل است و آب دریا نیز خنک تر است.

جاذبه های گردشگری لانگ بیچ

لانگ بیچ – ساحل طولانی – همچون سایر سواحل زیبای دنیا، جاذبه های بسیاری دارد که گردشگران را از سراسر دنیا به خود جذب می کند. از جمله جاذبه های گردشگری لانگ بیچ که مسافران و گردشگران می توانند از آنها لذت ببرند، به موارد زیر می توان اشاره کرد:
ساحل لانگ بیچی کی از محبوب ترین سواحل شمال قبرس و این ساحل شنی طولانی و آرام با آبی بسیار زیبا، محلی برای آرامش و تفریح است. ساحل لانگ بیچ در شهر اسکله واقع شده است و در فاصله 20 کیلومتری شهر فاماگوستا قرار دارد، و دارای امکانات رفاهی مناسبی مانند اجاره تخت آفتاب، رستوران، کافه، فروشگاه، و فضای بازی برای کودکان است.

آب و هوای لانگ بیچ معتدل و مدیترانه ای است. تابستان ها گرم و خشک و زمستان ها معتدل و مرطوب است. بهترین زمان برای بازدید از این ساحل از ماه مه تا اکتبر است.

ساحل لانگ بیچ یکی از بهترین مکان ها برای استراحت و تفریح در قبرس شمالی است. این ساحل زیبا و آرام، با امکانات رفاهی مناسب، محلی عالی برای لذت بردن از تعطیلات می باشد و ساحل لانگ بیچ یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در قبرس شمالی است.

شهر باستانی سالامیس

این شهر باستانی یکی از مهم ترین شهرهای قبرس باستان بوده است، که در 8 کیلومتری شهر فاماگوستا واقع شده است. این شهر در سال 1100 قبل از میلاد توسط مهاجران یونانی تاسیس شد و در طول قرن‌ها یکی از قدرتمندترین شهرهای منطقه بود.
سالامیس یک شهر تجاری و فرهنگی مهم بود و به عنوان مهد شعر، فلسفه و هنر شناخته می‌شد. این شهر همچنین یک مرکز مذهبی مهم بود و معابد متعددی در آن وجود داشت.
سالامیس در طول تاریخ شاهد بسیاری از رویدادهای مهم بوده است. این شهر در جنگ‌های ایران و یونان نقش مهمی داشت و در سال 450 قبل از میلاد توسط ایرانیان فتح شد. سالامیس همچنین در جنگ‌های پلوپونز و جنگ‌های صلیبی نقش مهمی داشت.
سالامیس در طول قرن‌ها چندین بار توسط زمین‌لرزه ویران شد. در سال 76 میلادی، یک زمین‌لرزه بزرگ این شهر را به طور کامل ویران کرد. سالامیس هرگز نتوانست شکوه گذشته خود را بازیابد و در نهایت در قرن 15 میلادی به طور کامل متروک شد.
امروزه، شهر باستانی سالامیس یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری قبرس است. این شهر دارای آثار تاریخی متعددی از جمله معابد، تئاتر، حمام‌های رومی و مقبره‌ها است.

کلیسای سنت نیکلاس

کلیسای سنت نیکلاس، که اکنون به نام مسجد لالا مصطفی پاشا شناخته می شود، یک کلیسای جامع گوتیک است که در شهر فاماگوستا، قبرس واقع شده است. این کلیسا در سال 1300 میلادی توسط فرانک ها ساخته شد و به عنوان یکی از بزرگترین و زیباترین کلیساهای قرون وسطی در خاورمیانه شناخته می شود.
کلیسای سنت نیکلاس دارای یک پلان صلیبی است و دارای سه گنبد بزرگ است. این کلیسا از سنگ آهک سفید ساخته شده است و دارای تزئینات فراوانی از جمله شیشه های رنگی، مجسمه ها و نقاشی های دیواری است.
کلیسای سنت نیکلاس در طول تاریخ شاهد بسیاری از رویدادهای مهم بوده است. این کلیسا در طول جنگ های صلیبی به عنوان یک مکان مهم مذهبی و سیاسی استفاده می شد. این کلیسا همچنین در طول جنگ بین ترک ها و فرانک ها در قرن 15 مورد استفاده قرار می گرفت.

فعالیت های گردشگری لانگ بیچ

  • شنا: ساحل لانگ بیچ مکانی عالی برای شنا است. آب های فیروزه ای این ساحل بسیار شفاف و آرام هستند.
  • آفتاب گرفتن: ساحل لانگ بیچ مکانی عالی برای آفتاب گرفتن است. شن های سفید این ساحل بسیار نرم و راحت هستند.
    غواصی و اسنورکلینگ: آب های دریای مدیترانه در اطراف لانگ بیچ مملو از زندگی دریایی هستند. این منطقه مکانی عالی برای غواصی و اسنورکلینگ است.
    پیاده روی و دوچرخه سواری: رشته کوه های کارپاس در نزدیکی لانگ بیچ مملو از مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری هستند. این منطقه مکانی عالی برای پیاده روی و دوچرخه سواری است.
    بازدید از جاذبه های تاریخی و فرهنگی: لانگ بیچ دارای چندین جاذبه تاریخی و فرهنگی است. بازدید از این جاذبه ها می تواند تجربه ای ارزشمند برای بازدیدکنندگان باشد.

معرفی رستوران ها و برخی غذا های محلی لانگ بیچ

لانگ بیچ قبرس شمالی دارای طیف گسترده ای از رستوران ها با غذاهای مختلف است. برخی از محبوب ترین رستوران ها عبارتند از:
رستوران پرا مکنزی: یک رستوران مجلل با غذاهای بین المللی است. این رستوران دارای یک منوی گسترده با غذاهای متنوعی از سراسر جهان است.
رستوران میکاپ یک رستوران ترکی سنتی است که غذاهای خوشمزه و لذیذ ترکی را سرو می کند. این رستوران دارای یک فضای دنج و آرام است که برای صرف یک وعده غذایی آرام ایده آل است.
رستوران چی کوک: یک رستوران چینی است که غذاهای چینی سنتی و مدرن را سرو می کند. این رستوران دارای یک فضای پر جنب و جوش است که برای یک شب سرگرم کننده ایده آل است.
رستوران نار ناری: یک رستوران ژاپنی است که غذاهای ژاپنی سنتی و مدرن را سرو می کند. این رستوران دارای یک فضای دنج و آرام است که برای یک وعده غذایی عاشقانه ایده آل است.
رستوران مجیک تست: یک رستوران ایرانی است که غذاهای ایرانی خوشمزه و لذیذ را سرو می کند. این رستوران دارای یک فضای دنج و آرام است که برای صرف یک وعده غذایی خانوادگی ایده آل است.

غذاهای محبوب رستوران های لانگ بیچ قبرس شمالی

منوی بین المللی: استیک، ماهی، پاستا، پیتزا، ساندویچ، سالاد
منوی ترکی: کباب، دنده، کوفته، دلمه، باقلا ماش، لاهماجون
منوی چینی: سوپ، برنج، نودل، مرغ، ماهی، سبزیجات
منوی ژاپنی: سوشی، سالاد، سوپ، نودل، برنج، ماهی
منوی ایرانی: کباب، چلو، خورشت، سوپ، سالاد

غذا های سنتی لانگ بیچ قبرس شمالی

یکی از جاذبه های سفر به هر شهر و منطقه ای در جهان، تست کردن و چشیدن غذاهای سنتی آن شهر برای گردشگران و مسافران است. در  ساحل لانگ بیچ قبرس شمالی نیز رستوران های متعددی وجود دارد که غذاهای سنتی این منطقه را برای گردشگران سرو می کنند. در ادامه به برخی از غذاهای بومی این ساحل زیبا اشاره می کنیم:

کباب: کباب یکی از غذاهای سنتی ترکیه است که از گوشت مرغ، گوشت گوسفند یا گوشت گاو تهیه می شود.
دلمه: دلمه یک غذای سنتی ترکیه است که از برگ انگور یا برگ کلم پر شده با گوشت، برنج و سبزیجات تهیه می شود.
باقلا ماش: باقلا ماش یک غذای سنتی ترکیه است که از باقلا، ماش و ادویه جات تهیه می شود.

سخن پایانی

همانطور که اشاره شد لانگ بیچ یا ساحل طولانی یکی از محبوب ترین شهرها و مقصدهای گردشگری قبرس شمالی است. فرهنگ مردم مهربان و مهمان نواز این شهر، ترکیبی از فرهنگ های ترکی، اروپایی و مدیترانه ای است. آب و هوای این شهر مدیترانه ای و با بارش نسبتا کم باران است که سبب شده است تفریحات ساحلی در تمام طول سال در آن برقرار باشد. در کنار جاذبه های گردشگری ساحلی و متنوع، رستوران های متنوع با انواع غذاها، بر محبوبیت این شهر به عنوان یک مقصد توریستی افزوده است. چنانچه قصد سفر به این شهر زیبا را دارید می توانید با مشاوران مجموعه قبرس ویزا در تماس باشید.

 

دیدگاه ها
امتیاز دهید:
0 از 5